You are currently viewing Seks tantryczny – sposób na nowe doznania
Seks tantryczny – sposób na nowe doznania

Seks tantryczny – sposób na nowe doznania

Wiele osób zastanawia się, jak można zwiększyć doznania podczas seksu. Sprawić, by stał się jeszcze przyjemniejszy i pełniejszy, zarówno na poziomie ciała, jak i ducha. Jednym z rozwiązań jest seks tantryczny, który jest praktyką bardzo ciekawą, ale zdecydowanie nie dla każdego.

Na czym polega seks tantryczny?

Seks tantryczny wywodzi się z filozofii Wschodu, głównie z hinduizmu. Jest to praktyka znana od kilku tysięcy lat, stosunkowo nowa w krajach zachodnich. Naczelna myśl seksu tantrycznego mówi nam, że wszystko jest jednością, a podczas seksu kobieta i mężczyzna uzupełniają się nawzajem. Przenikanie energii yin i yang ma stanowić o wyjątkowości całego akty seksualnego.
Jest on jednak bardzo odmienny od tego, do czego przywykliśmy na co dzień. Seks tantryczny może bowiem trwać godzinami, a jego naczelnym celem nie jest orgazm, a dawanie sobie przyjemności. Orgazm zresztą podczas seksu tantrycznego może być, i zwykle jest, wielokrotnie przeżywany. Nie tylko kobiecy, ale również męski. Jest to jednak orgazm bez wytrysku, w dużej części odgrywający się w psychice.
W seksie tantrycznym dużą rolę gra to, co nazywamy grą wstępną. Zaczyna się on od rozmowy, spaceru, wspólnego posiłku, po którym nadchodzą pieszczoty i często jeden lub kilka orgazmów. Potem może nastąpić przerwa na kolejny posiłek lub rozmowę oraz następne zbliżenie. Zwykle seks tantryczny kończy się wytryskiem mężczyzny, czyli uwolnieniem przez niego energii. Może jednak być też tak, że mężczyzna przeżywa wyłącznie orgazmy bez ejakulacji.

Jak nauczyć się seksu tantrycznego?

To bardzo trudne pytanie. Seks tantryczny bazuje nie tylko na przyjemności ciała, ale też ducha. Konieczna jest więc umiejętność osiągnięcia wewnętrznego spokoju i harmonii, której uczymy się zwykle podczas medytacji. Bardzo ważna jest także kontrola nad własnym ciałem. Dotyczy to bardziej mężczyzn, ponieważ kobiety w czasie seksu (tantrycznego czy nie) mogą przeżywać wiele orgazmów bez utraty siły. Nauczenie się kontrolowania wzwodu, by trwał przez godzinę czy nawet dłużej wydaje się więc konieczne. Tak samo jest z umiejętnością osiągnięcia przez mężczyznę orgazmu suchego, bez wytrysku.
Do uprawiania seksu tantrycznego konieczna jest też zmiana podejścia do niego. Seks w krajach zachodnich to zwykle proces szybki, nakierowany po prostu na przyjemność. Tantryczny zakłada połączenie się dwóch osób, uwolnienie ich energii z czakr na ciele. Ciężko opanować tę sztukę wyłącznie z podręczników czy bazując na filmach. Dużo skuteczniejsze jest znalezienie przewodnika, czyli np. udział w warsztatach seksu tantrycznego.