You are currently viewing Masturbacja u kobiet

Masturbacja u kobiet

Masturbacja u kobiet to wciąż temat tabu, ale już nie w takim stopniu jak jeszcze dekadę temu. Masturbacja przez kobiety staje się coraz bardziej powszechna, pożądana i zdrowa. Może również poprawić intymność w związku. Kobieca masturbacja jest dość powszechna i jest to coś, co robi większość kobiet i dziewczyn.

Masturbacja przez dziewczyny – poznanie się

Wspaniałe lata nastoletnie to czas, kiedy kobiety zaczynają doświadczać masturbacji. Jest to również czas, kiedy wchodzą w okres dojrzewania. Jest to sposób na poznanie swojego ciała i nauczenie się reagowania na różne bodźce. Może to później prowadzić do erotyki z partnerem. Masturbacja jest dość powszechna u dziewcząt. Występuje również u płci przeciwnej w tym samym czasie i jest bardzo powszechna. Uważa się, że masturbacja jest sposobem na odkrycie siebie oraz potrzeb i możliwości własnego ciała. Nie jest to coś, czego uczy się w szkole. Rzadko pytają o to koleżanki. Chociaż w teorii może wydawać się to krępujące, w rzeczywistości jest to całkiem normalne i korzystne dla twojego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Masturbacja kobiet – przyczyny

Czy wydaje się niezwykłe, że masturbacja występuje po zakończeniu „dziewczęcości” kobiet? Choć powody tego są różne, nie jest to prawda. Chociaż rzadziej zdarza się, że kobiety odkrywają swoje własne ciała, to bywa, że dorosłe kobiety dowiadują się dopiero o orgazmie i o tym, jak może do niego dojść.

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie „Dlaczego kobiety się masturbują?”. Weźmy taki przykład:

Aby znaleźć to, co przynosi ci przyjemność. Kobiety mogą prowadzić nieszczęśliwy erotyczny styl życia i nie być w stanie osiągnąć orgazmu ze swoimi partnerami. Chcą być w stanie masturbować się same i dobrze się bawić.

Bo to jest dobre. Robią to dla samej przyjemności, a nie dla jakichś podtekstów.

Aby się zrelaksować. Dla masturbacji kobiet można podać powody relaksujące i odprężające. Hormony, które pojawiają się w stanie poorgazmicznym, uspokajają nastrój i dają poczucie błogości.

Trening orgazmu. Masturbujące się kobiety mają większą tolerancję na doznania, lepiej rozpoznają swoje potrzeby i potrafią je realizować. Masturbacja pozwala im na silniejsze, bardziej intymne orgazmy z partnerem.

Lepszy seks. Można to przekazać partnerowi po tym, jak masturbująca się kobieta odpowie na pytanie o najskuteczniejszy dotyk czy pieszczotę. Gra wstępna jest tego dobrym przykładem.