You are currently viewing Fisting – czym jest i jak go robić?
Female fist protesting on white background. Female hand raised up with different nails colors, skin and race diversity. Women rights concept. Stop racism

Fisting – czym jest i jak go robić?

Aktywności seksualne mogą być bardzo różnorodne, tak samo, jak nasze potrzeby. Niektóre z nich są powszechne, inne znane i praktykowane tylko przez wąskie grono osób. Do takich właśnie należy fisting, który uważany jest za aktywność dość ekstremalną, chociaż w odpowiednich warunkach i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sporo par może się pokusić o jego wypróbowanie.

Czym jest fisting?

Nazwa fisting pochodzi od angielskiego słowa fist, czyli pięść. Tym samym fisting polega na penetracji waginalnej albo analnej z wykorzystaniem pięści. Dokładniej rzecz biorąc, nie musi to być dłoń zaciśnięta w pięść i zwykle zresztą nie jest. Dużo łatwiej przeprowadzić penetrację, gdy dłoń jest wyprostowana, palce zwinięte do środka, z kciukiem schowanym. Wtedy dłoń wygląda jak swego rodzaju strzałka, a jej włożenie do środka nie jest aż tak dużym problemem, jak mogłoby się wydawać.
Fisting może mieć różną głębokość – czasami wkładana jest jedynie sama dłoń, a czasami ręka niemal po łokieć. W tym drugim przypadku mówimy o głębokim fistingu analnym, praktykowanym najczęściej przez mężczyzn. W każdym przypadku jest to jednak aktywność wymagająca dużej uwagi, praktyki i zachowania zasad bezpieczeństwa. Przy nieodpowiednim podejściu może bowiem nie tylko powodować ból, ale także rodzić możliwość urazów.

Przygotowanie do fistingu

Kluczową kwestią przy fistingu powinna być świadomość i zgoda obu stron. Nie jest to czynność, którą łatwo zrobić przy okazji innego rodzaju pieszczot i niespodziewanie. Zwykle wymaga dużego pobudzenia i rozluźnienia. W przypadku fistingu waginalnego wielu kobietom „pomaga” zresztą, gdy najpierw dojdą do orgazmu, a fisting będzie następnym etapem stymulacji. Nie jest to oczywiście regułą, ale odprężenie i duża doza środków nawilżających są i tak konieczne. Jeśli fisting wykonywany jest przez partnerów, przy użyciu dłoni, najlepiej jest wykorzystać dużą porcję silikonowego żelu nawilżającego lub specjalnego lubrykantu fistingowego. W przypadku, gdy fisting wykonywany jest silikonowym dildo o kształcie dłoni, zalecamy użycie wodnego środka poślizgowego.
Dla bezpieczeństwa warto także mieć krótko obcięte i spiłowane paznokcie, a część osób używa także rękawiczek nitrylowych lub lateksowych. W przypadku fistingu analnego konieczne jest także zrobienie lewatywy, chociaż nawet ona nie musi w pełni chronić przed zabrudzeniem.
Podczas fistingu konieczna jest natomiast komunikacja i stosowanie się do poleceń osoby penetrowanej. Dotyczą one na przykład prędkości wkładania (i wyjmowania) dłoni, głębokości i tempa penetracji czy też oznak bólu i dyskomfortu. Fisting może być bardzo emocjonującym doznaniem, chociaż na pewno nie każda para zdobędzie się na niego ani też nie będzie odczuwać takiej potrzeby.