You are currently viewing Łechtaczka – co musisz o niej wiedzieć?

Łechtaczka – co musisz o niej wiedzieć?

Jeśli chcieć wskazać najbardziej wrażliwy seksualnie organ w ciele kobiety, to odpowiedź będzie prosta – jest to mózg. Jednak zaraz po nim, w bardziej techniczny i cielesny sposób, ulokować musimy łechtaczkę. Co warto o niej wiedzieć?

Jak wygląda łechtaczka?

Pytanie pozornie jest dość proste, odpowiedź na nie teoretycznie też. Łechtaczka to przecież nieduży organ, znajdujący się pomiędzy wargami sromowymi. W zależności od kobiety może się bardzo różnić, od niedużego, dosłownie wielkości groszku, do mierzącego kilka centymetrów. Ta odpowiedź jest zgodna z powszechnymi przekonaniami, jednak bardzo nieprecyzyjna. Prawa jest bowiem taka, że eto co widzimy, to jedynie zewnętrzna część łechtaczki, niewielka w porównaniu do tego, co kryje się wewnątrz ciała. Ta druga część jest znacznie bardziej rozbudowana, nie tylko pod względem wielkości, ale także zakończeń nerwowych, które rozciągają się w głąb ciała. To właśnie dlatego nieraz odczuwane jest pobudzenie łechtaczki, kiedy pieszczone jest wulwa, wargi sromowe czy nawet przy stymulacji analnej.

Jak pieścić łechtaczkę?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, bo każda kobieta jest inna i może mieć różne potrzeby pod tym kątem. Zresztą zazwyczaj dobrze je poznaje, ucząc się swojego ciała podczas masturbacji czy kolejnych zbliżeń z osobami partnerującymi. Przekonuje się wtedy, co lubi, a co niekoniecznie. Mężczyźni jednak powinno wiedzieć, że pieszczenie łechtaczki rzadko kiedy powinno być mocne i intensywne – a na pewno nie na początku. Większość kobiet preferuje w tym względzie delikatność, subtelność, chociaż często także stanowczość. Panowie, nie naciskajcie więc na to wrażliwe miejsce jak najmocniej i jak najszybciej, staracie się nie spieszyć. Obserwujcie też reakcje partnerki, by sprawdzić, co wywołuje u niej największy entuzjazm. Panie, wy z kolei nie krępujcie się powiedzieć partnerom, co wam się podoba, a co jest niemile widziane. Dawanie wskazówek nie jest czymś złym, w końcu ze zbliżenia chcecie wynieść jak najwięcej przyjemności.

Gadżety do łechtaczki

Do najbardziej popularnych gadżetów służących do pobudzenia klitorisu bez wątpienia zaliczymy masażery łechtaczki. Nieduże (zazwyczaj) urządzenia, które za pomocą wibracji, pulsacji, drgań czy fal powietrza znakomicie pobudzają łechtaczkę. Kobiety chętnie korzystają także w wibratorów króliczków, które dają jednoczesną stymulację waginalną i łechtaczkową, która dla wielu pań jest jednym z najpewniejszych sposobów na orgazm.